Wtorek, 2020-08-04

Imieniny: Dominiki, Dominika

• Do wakacji: WAKACJE!!!

Rowerowe zakończenie roku szkolnego

Ostatni poniedziałek roku szkolnego (17.06.19r.) uczniowie klasy VII spędzili na wycieczce rowerowej. Pod opieką p. Maćka Jasińskiego i p. Sławki Pliszczyńskiej  udali się do Płonnego.

Pierwszy przystanek to gospodarstwo ekologiczne p. Romana Osińskiego. Właściciel gospodarstwa opowiedział o swojej pracy, zasadach obowiązujących w prowadzeniu upraw ekologicznych. Kolejny, atrakcyjny punkt programu stanowił grill w ogrodzie p. Maćka. Po odpoczynku i posiłku rowerzyści ruszyli w drogę. Przez lasy podążali do Lisewa, gdzie czekali na nich uczniowie tamtejszej szkoły. Wycieczkowicze wykrzesali jeszcze siły i ,z ósmoklasistami, rozegrali mecz piłki siatkowej. Wynik był korzystny dla tubylców. Resztkami sił dotarli do Ostrowitego, po pokonaniu ok. 40 km trasy.