Narodowe Czytanie

W poniedziałek 9 września nasza szkoła uczestniczyła w ósmej edycji NARODOWEGO CZYTANIA.

Na tegoroczną odsłonę zaproponowane zostały nowele polskie, w myśl hasła: „Osiem nowel na ósmą edycję Narodowego Czytania”.

Krótkie formy epickie, nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

My, spośród ośmiu nowel, wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa, która jest uznawana za jedną z najwybitniejszych nowel autorstwa tegoż pisarza.

"Katarynka" niesie ze sobą nie tylko wartości poznawcze – zapoznaje czytelników z życiem różnych grup społecznych XIX–wiecznej Warszawy, ale także wychowawcze, ucząc nas wrażliwości na ludzką krzywdę, zachęcając do pomagania innym i otwarcia się na potrzeby i problemy drugiego człowieka.