Zajęcia edukacyjne w Leśnie

W sobotę, 10 października 2020r., grupa uczniów z klasy VI i VII wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Leśnie. Odbyły się one w ramach projektu: „Rozwój wiedzy i kompetencji to ścieżka do sukcesu”.

Zajęcia z geografii przeprowadziła p. Joasia Polakiewicz, z biologii p. Sławka Pliszczyńska. Gościem był leśniczy p. Józef Warzała. Uczniowie ćwiczyli rozpoznawanie gatunków drzew, obliczanie różnymi sposobami wieku i wysokości drzew, wyznaczali kierunki świata bez kompasów, odróżniali ślady od tropów zwierząt, rogi od poroża, nazywali napotkane skały, widoczne na niebie chmury. Leśniczy opowiadał o mieszkańcach okolicznych lasów, patronie leśników- św. Hubercie i o swojej pracy. Udało się też zebrać kilka grzybów (przy okazji zostały przypomniane zasady grzybobrania).

Atrakcją było ognisko, pieczenie kiełbasek oraz rowerowy przejazd do i z Leśna. Powrót odbył się w strugach deszczu (dodatkowa atrakcja).Uśmiech