NOC NAUKOWCÓW

Z wtorku na środę (13/14.10.2020r.), grupa młodych chemików, biologów i geografów z naszej szkoły wzięła udział w „NOCY NAUKOWCÓW”. Nad  przedsięwzięciem czuwały Panie: Grażyna Modrzyńska, Sławomira Pliszczyńska i Joanna Polakiewicz.

Hasłem przewodnim spotkania była woda – skarb, bez którego nie ma życia. Przeprowadzając doświadczenia, uczniowie zgłębiali tajemnice tej cudownej cieczy, pod względem chemicznym, biologicznym i geograficznym. M.in. badali czystość wody Trynki i Drwęcy, budowali  filtr do wody, przygotowywali wodę o określonym zasoleniu. Podsumowanie zajęć miało formę quizów i kalamburów.  Po 6 godzinach intensywnej nauki przyszedł czas na nocny posiłek, rozmowy, odpoczynek,  sen…  Rano, zmęczeni, ale zadowoleni Śmiech, udaliśmy się do domów.