XX Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie

XX Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół podstawowych w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbył się 20 listopada 2015 r.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty.

W Konkursie wzięło udział 12 drużyn, które reprezentowały szkoły z województwa kujawsko - pomorskiego. Zakres tematyczny konkursu objął: życie i twórczość, osoby oraz miejsca związane z Fryderykiem Chopinem, zadanie słuchowe, a także ikonograficzne. Celem Konkursu  było propagowanie wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina oraz rozwijanie zainteresowań dzieci związanych z muzyką. Konkurs ma charakter drużynowy.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Daria Szarszewska i Marta Kula, które otrzymały wyróżnienie