W Akademii Pana Kleksa

Kolejny konkurs czytelniczy Uśmiech Tym razem wzięli w nim udział uczniowie klasy IV. Zmagania dotyczyły "Akademii pana Kleksa" Jana Brzechwy Mrugnięcie Konkurs zorganizowały Agnieszka Kowalska i Sławomira Pliszczyńska.

Zadania były różnorodne i tak skonstruowane, że wymagały od uczniów wiedzy i znajomości lektury.

Pytania – w tej rundzie każda z drużyn musiała odpowiedzieć na wylosowane szczegółowe pytanie dotyczące lektury

Rekwizyty – na stoliku umieszczone były rekwizyty.

Drużyny losowały numer i odpowiadały, z czym kojarzy się dany przedmiot

Dokończ zdanie  drużyny otrzymały kartki z niedokończonymi zdaniami.

Zadanie polegało na wstawieniu właściwego zakończenia

Wiązanie supełków  ulubionym zajęciem Pana Kleksa było wiązanie supełków na czarnych nitkach, pochodzących z liter

("przędzenie liter"). Każda drużyna miała za zadanie zawiązać na sznurku jak najwięcej supełków w określonym czasie.

Nagrodą w poszczególnych konkurencjach były piegi.
Uczniowie, którzy otrzymali największą ilość piegów zdobyli cząstkowe oceny celujące z języka polskiego Śmiech

I miejsce Kacper – Juszczak i Oliwia Rychlicka

II miejsce – Weronika Szefler i Nikola Gajewska

III miejsce zajęli ex aequo