Człowieka trzeba mierzyć miarą serca – konkurs recytatorski

7 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem odbył się Gminny Konkurs "POLSKI PAPIEŻ 1978 – 2005 – KU PAMIĘCI" organizowany pod patronatem Gminy Golub – Dobrzyń.

Papież, św. Jan Paweł II jest autorytetem w służbie drugiemu człowiekowi. Był człowiekiem otwartym na ludzi chorych, ubogich, samotnych i potrzebujących. Tematyka tegorocznej edycji konkursu była związana z ideą wolontariatu, ponieważ nasza gmina realizuje projekt "Utworzenie Klubów Wolontariackich MAŁY WOLONTARIUSZ na terenie Gminy Golub – Dobrzyń". Odbiorcami projektu są osoby potrzebujące pomocy, której udzielają wolontariusze działający we wszystkich szkołach gminy.

Konkurs rozpoczęła pani Dyrektor Brygida Izajasz, która powitała przybyłych gości: komisję konkursową, recytatorów i ich opiekunów oraz ostrowickich wolontariuszy.

Komisja konkursowa w składzie:

• Joanna Wyżykowska – Kierownik GZEASiP w Golubiu – Dobrzyniu
  • Barbara Bezorowska – emerytowany nauczyciel
  • Tomasz Stefański – Przewodniczący Komisji Oświaty w Gminie Golub – Dobrzyń
  • Marcin Rybacki – nauczyciel Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim, aktor

oceniała uczestników konkursu w czterech kategoriach wiekowych.

Jak każdego roku najwięcej emocji wzbudził konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z naszej gminy. Występy recytatorów dotyczyły tematu: "Najlepszą drogą do odnalezienia siebie, jest zagubienie się w służbie innym".

Decyzją komisji konkursowej wyniki konkursu recytatorskiego są następujące:

Kategoria kl. IV

I miejsce – Weronika Szefler – SP Ostrowite

II miejsce – Klaudia Ziółkowska – SP Wrocki

III miejsce – Agnieszka Kosińska – SP Lisewo

Kategoria kl. V

I miejsce – Natalia Maruszak – SP Ostrowite

II miejsce – Zofia Płocharska – SP Węgiersk

III miejsce – Zuzanna Targowska – SP Nowogród

Kategoria kl. VI

I miejsce – Julia Cyrankowska – SP Ostrowite

II miejsce – Wiktoria Sitkowska – SP Nowogród

III miejsce – Alicja Zamorowska – SP Lisewo

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Laureaci zostaną nagrodzeni na uroczystej sesji Rady Gminy Golub – Dobrzyń.

Serdecznie podziękowania dla komisji konkursowej za podjęcie tak trudnego zadania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanego występu. Wyrazy uznania kierujemy do nauczycieli przygotowujących swoich podopiecznych.

Weroniko, Natalio, Julio gratulujemy ! Jesteśmy z Was dumni ! Uśmiech