Dzień Ziemi – 21.04.2017

Tego dnia zakończyliśmy działania edukacyjne przeciwko paleniu śmieci.

Edukację rozpoczęliśmy 21 marca podczas szkolnego apelu. Tego dnia pani Sławomira Pliszczyńska przeprowadziła pogadankę na temat szkodliwości palenia śmieci w piecu. Uczniowie poznali nazwy szkodliwych związków zawartych w dymie i ich negatywne oddziaływanie na ludzki organizm. Wielkie zainteresowanie wzbudziła plansza mówiąca o tym, o ile miesięcy smog skraca życie mieszkańcom poszczególnych polskich miast Dezaprobata

Przez kolejny miesiąc plansze informacyjne wyeksponowane były w korytarzu szkolnym, w ten sposób ważne wiadomości zostały utrwalone. Zapoznali się z nimi także rodzice odwiedzający szkołę. W tym czasie przygotowywaliśmy się do przemarszu przez wieś. Uczniowie wykonali transparenty zniechęcające do palenia śmieci.

Przemarsz odbył się 21 kwietnia z okazji święta naszej planety. Nie zniechęciła nas pochmurna, wietrzna pogoda. Uczniowie z zaangażowaniem skandowali hasła:

"NIE PAL ŚMIECI – TRUJESZ DZIECI"
"NIE PAL ŚMIECI – ZŁY DYM LECI"

Zawitaliśmy też do przedszkola, bo "czym skorupka za młodu nasiąknie …" Uśmiech Również tego dnia oficjalnie zainaugurowaliśmy segregację śmieci w szkole. Do tej pory (od kilku lat) zbieraliśmy baterie, plastikowe zakrętki. Od pewnego czasu w każdej klasie jest kartonik na makulaturę. Od dziś, w każdym z trzech szkolnych budynków, stoją pojemniki na szkło, plastik i metal. Uczniowie zostali przeszkoleni i wiedzą, jakie opakowania należy wrzucać do poszczególnych pojemników.

Dzień zakończyliśmy pyszną kiełbaską z grilla Uśmiech