OGROMNY SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT w konkursie wojewódzkim

24 listopada 2017 roku w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbył się XXII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FRYDERYKU CHOPINIE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. W zmaganiach wzięło udział 16 drużyn reprezentujących szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego.

Konkurs obejmuje zagadnienia z życia i twórczości Fryderyka Chopina (latach 1810 – 1830), wiedzę nt. osób oraz miejsc z nim związanych. Składa się także z zadań słuchowych i ikonograficznych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pisemnym (test) i ustnym (pytania otwarte). Nad rywalizacją czuwało jury w składzie: dr Aneta Derkowska (nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu), Karolina Szparaga (specjalista ds. edukacji w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni), Szymon Wiśniewski (dziennikarz i nauczyciel historii).

Z dumą informujemy, że I MIEJSCE w konkursie zdobyły:

JULIA CYRANKOWSKA i MAGDALENA RUTKOWSKA Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech

Dziewczynki przygotowywały się pod czujnym okiem pani Ani Morawskiej. Oprócz nagród i ogromnej satysfakcji, dziewczęta przywiozły również zaproszenie dla swojej klasy na audycję muzyczną poświęconą postaci Fryderyka Chopina. Tę nagrodę ufundowała dla naszych uczniów Dyrektor Ośrodka Chopinowskiego pani Agnieszka Brzezińska.

GRATULUJEMY SUKCESU Śmiech  DUMA NAS ROZPIERA!!!