Wycieczka do stolicy

Grupa uczniów i piłkarzy UKS Saturn, 28 września 2018r. udała się na wycieczkę do Warszawy.

Ponieważ piłkarze, w nagrodę za wygrany półfinał Turnieju ProcamCup w Słupkowach, otrzymali wejściówki do Centrum Nauki „Kopernik”, była to okazja by odwiedzić stolicę.

Pierwszego dnia eksperymentowaliśmy w Centrum Nauki „Kopernik”, a wieczorem kibicowaliśmy drużynie piłkarskiej Legia Warszawa w meczu z Arką Gdynia na stadionie.

Drugiego dnia udaliśmy się do Centrum Olimpijskiego , aby poznać historię sportu w Muzeum Sportu i Turystyki.

Od południa, razem z panią przewodnik zwiedziliśmy Warszawę, rozpoczynając spacerem po Starówce. Potem było Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki. Podziwialiśmy Warszawę z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki.

Ostatnim miejscem naszego spotkania ze stolicą był cmentarz- Powązki Wojskowe. Odwiedziliśmy groby powstańców warszawskich, znanych sportowców, m.in. Kazimierza Deyny, Ireny Szewińskiej, Kamili Skolimowskiej, Kazimierza Górskiego oraz wielu znanych z historii ludzi, m.in. prof. Zbigniewa Religii, Juliana Tuwima, Kory.

Sprzyjała nam pogoda i ludzie. Dziękujemy pani Patrycji Juszczak i panu Edkowi Dąbrowskiemu za wspólnie spędzony czas.