Zajęcia edukacyjne w Leśnie

24.10.2018r. uczniowie klasy VI i VII byli na zajęciach edukacyjnych w Leśnie. Naszą liczną grupę powitał leśniczy- p. Józef Warzała, który przekazał nas pod opiekę swoich pracowników- p. Wiktora i p. Michała.

Podczas spaceru dowiedzieliśmy się, jakie duże ssaki mieszkają w okolicznych lasach, jak je rozpoznać, które z nich są chronione, a na które można polować. Ciekawe były informacje na temat zasad obowiązujących przy odstrzale zwierząt. Przyswajaliśmy fachowe nazewnictwo zwierząt i ich części ciała. Ponadto uczyliśmy się rozpoznawać pospolite gatunki drzew.

Leśnicy opowiedzieli też o niebezpieczeństwach grożących  lasom, o tym, jak dbają o ten ekosystem  i ich mieszańców.

Chętnie skorzystaliśmy z ogniska, aby się ogrzać i upiec kiełbaski. Po posiłku nadszedł czas na podsumowanie zajęć. Dwoje uczniów wyróżniających się wiedzą (Patryk i Marta)otrzymało nagrody: atrakcyjne leśne gry planszowe. Dla wszystkich były upominki.

Spotkanie z leśnikami było bardzo udane! Na pewno tam jeszcze wrócimy.

Slawomira Pliszczyńska