Święto Miodu

28 listopada 2018r. uczniowie klasy II obchodzi Święto Miodu. Organizatorami byli: wychowawczyni- p. Kasia Woźniak,n-l biblioekarz- p. Sławka Pliszczyńska oraz państwo Kutkowscy. Gościem specjalnym był dziadek Czarka Kutkowskiego, który opowiadał o swojej pasji-hodowli pszczół.

Dzieci poznały mnóstwo ciekawostek dotyczących życia, zwyczajów, budowy tych pracowitych owadów. Dowiedziały się, jak powstaje miód, jakie prace wykonuje pszczelarz. Smakowitą częścią obchodów była degustacja 3. gatunków miodu oraz miodownika, upieczonego dzień wcześniej przez dzieci na zajęciach kulinarnych. Była też okazja porozmawiania o różnorodnym wykorzystaniu przez człowieka pszczelich produktów. Miłym upominkiem dla każdego ucznia był słoiczek miodu.

Nie mogło zabraknąć informacji o ogromnej pożytecznej roli pszczół, przyczyn zmniejszania się liczebności tego gatunku oraz sposobów ich ochrony.

Organizatorki wykorzystały również na zajęciach „Bajkę o pszczołach i Matce Naturze” oraz wiersz „Zmartwienie pszczoły”.

Ostatnim punktem zajęć było wykonanie uli przy pomocy folii bąbelkowej.