Wycieczka do Warszawy

Wycieczka odbyła się w czwartek, 17 stycznia 2019r. Wzięła w niej udział niewielka grupka uczniów klas IV-VI.

Pierwszym celem była wystawa „BODY WORLDS” w Pałacu Kultury i Nauki, która  prezentuje  autentyczne ludzkie ciała. Dzięki niej  odkryliśmy skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Prawdziwe eksponaty pozwoliły nam doświadczyć prawdziwej nauki anatomii. Z zapartym tchem oglądaliśmy film opowiadający o metodzie plastynacji, która pozwala przygotować zwłoki do trwałej ekspozycji.

Kolejny punkt programu to zwiedzanie stadionu Legii Warszawa. Wycieczkę po tym obiekcie sportowym rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum, gdzie poznaliśmy historię tego klubu, wybitnych sportowców związanych z Legią. Ogromne wrażenie wywarły na nas zdobyte tytuły i trofea.

Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila- wejście na płytę boiska i do pomieszczeń stadionu. Byliśmy m.in. w sali konferencyjnej, pomieszczeniach dla prasy i dla VIP-ów, w szatni gości Legii. Tam mogliśmy dotykać szafkę uszkodzoną przez Ronaldo po zremisowanym meczu naszego zespołu z Realem Madryt.

W programie naszej eskapady było zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie, jednak ze względu na żałobę ogłoszoną w Warszawie po śmierci prezydenta Gdańska, był zamknięty. Tę atrakcję zastąpiliśmy przejażdżką metrem. Dla większości uczestników wycieczki było to nowe doświadczenie.  Z uwagi na ogromny tłok na peronach i w pociągu, dostarczyło nam dodatkowych emocji.

Do Ostrowitego wróciliśmy z głowami pełnymi nowych wiadomości  i obrazów. Krótko mówiąc- warto było…

Sławomira Pliszczyńska