Światowy Tydzień Mózgu

Po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Tydzień Mózgu (11-17.03.2019r.).  Na szkolnym korytarzu (stary budynek) pojawiły się dwa duże plakaty, przedstawiające  ciekawostki o mózgu oraz sposoby dbania o niego. Zaś liczne mini-plakaty  zawierały m.in. sentencje na temat działania tego niezwykłego narządu.

12 marca uczniowie wzięli udział w gimnastyce mózgu. Na pięciu przerwach rozwiązywali różnorodne łamigłówki. Wyzwanie podjęło 35 osób.

Każdy uczestnik umysłowych potyczek był częstowany orzeszkami, nagrodzony uwagą pozytywną. Zwyciężczynie: Martyna Trzcionka i Zuzanna Lewandowska otrzymały zdrowe przekąski, przyjazne mózgowi.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były panie: Sławka Pliszczyńska i Kasia Mazurkiewicz.