Działania profilaktyczne

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ogłosiły dzień 12 marca "Świętem wody", jako kontynuację działań z zakresu profilaktyki zdrowia. W akcję tą z dużym zaangażowaniem  włączyły się wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami.

Tego dnia szczególną uwagę zwracano na znaczenie wody w życiu człowieka. Klasa druga przedstawiła argumenty świadczące o tym, że woda to prawdziwy skarb. Uczniowie opowiedzieli także fakty i mity dotyczące picia wody.

Każda z klas zaprezentował przygotowany wcześniej plakat, na którym znajdowały się niezwykle interesujące wiadomości dotyczące wody, a także wymyślone przez dzieci hasła zachęcające do jej picia.

Uczniowie tego dnia pojawili się w szkole ubrani w kolory niebieskie, błękitne i białe. Każde dziecko, które przyniosło ze sobą na zajęcia butelkę wody mineralnej zwolnione zostało z odpytywania. Mrugnięcie