Nowy rok szkolny 2019/2020

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Śmiech Śmiech Śmiech  Punktualnie o godzinie 9.00 zadzwonił, pierwszy w tym roku szkolnym, dzwonek.

Uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników i przybyłych gości przywitała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowitem pani Brygida Izajasz.

Szczególne powitanie, najgorętsze i najdłuższe owacje, otrzymali pierwszoklasiści. W tym roku szkolnym naukę w pierwszej klasie rozpoczęło 25 uczniów. Opiekę nad najmłodszą klasą w szkole objęła wychowawczyni pani Justyna Obara. Śmiech Śmiech Śmiech

Po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego, głos zabrał pan Janusz Gurtowski, który przypomniał, w 80tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, o wydarzeniach 1 września 1939 roku. Wszyscy zebrani udali się pod obelisk, upamiętniający patrona szkoły Tadeusza Jędryczkę i proboszcza parafii w Ostrowitem ks. Tadeusza Nowakowskiego.

Tadeusz Jędryczka był oficerem Wojska Polskiego, brał udział w obronnej i zginął z rąk okupanta w październiku 1939 r. Ksiądz Tadeusz Nowakowski, w czasie II wojny światowej czynnie wspomagał polskie oddziały partyzanckie. Nie brał udziału w walkach zbrojnych, ale prowadził wywiad wojskowy, informował o ruchach wojsk hitlerowskich tropiących oddziały partyzanckie. Świadectwa ówczesnych polskich dowódców potwierdzają, że pomoc ta była przez nich wysoko ceniona, a ksiądz Tadeusz był oficjalnie postrzegany jako członek oddziału partyzanckiego.

Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar II wojny światowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod obeliskiem.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Mrugnięcie Śmiech