"Tadeuszki" 2014

Jesień … Pora, która skłania do zadumy, melancholii, refleksji. Jesienna aura się wlecze, czasami wiatr zmaga, deszcz leje, a gdy przychodzi listopad nadchodzi czas, gdy wspominamy szczególnie wszystkich, którzy odeszli. Odwiedzamy groby i zapalamy lampki. I wspominamy …

Dnia 28 października w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem odbyło się jesienne spotkanie z poezją. Oderwało nas ono od rzeczywistości, przywołało wspomnienia i dostarczyło miłych wrażeń.

W tradycji naszej społeczności wspominamy szczególnie dwie osoby – ks. Tadeusza Nowakowskiego, zmarłego, nieodżałowanego proboszcza parafii i patrona szkoły Tadeusza Jędryczkę. Mając na uwadze dobre, godne i mądre życie naszych Tadeuszów uczniowie przygotowali program artystyczny.

Przedstawienie uświetnił występ przedstawicieli Klubu Seniora, co jest świadectwem silnej więzi międzypokoleniowej.

Opiekunowie: Anna Morawska i Agnieszka Kowalska