Historia nie musi być nudna

Projekt był realizowany w naszej szkole na przełomie września i października 2015r. Główne cele to: zapoznanie uczniów z historią Torunia i pokazanie, że można przekazywać wiedzę w sposób atrakcyjny dla odbiorcy. Fundusze na jego realizację uzyskaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu.
W ramach projektu odbyła się wycieczka do Torunia oraz guiz wiedzy "Co wiem o Toruniu ?"

Trzydziesto osobowa grupa uczniów wraz z opiekunkami wyruszyła na wycieczkę 30 września 2015r. Pobyt w Toruniu zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta. O godz. 10:00 spotkaliśmy się z panią przewodnik przy Krzywej Wieży. Po zapoznaniu się z historią tej budowli rozpoczęliśmy wędrówkę starymi uliczkami. Często zatrzymywaliśmy się i słuchaliśmy ciekawych opowieści pani przewodnik. Po dwóch godzinach stanęliśmy przed Domem Kopernika. Tutaj obejrzeliśmy multimedialny pokaz "Makieta średniowiecznego Torunia" oraz dostępne dla zwiedzających wystawy. Okazało się, że Toruń jest ciekawym miastem, którego nie znamy.