51. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina

6 października odbył się 51. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina. Z naszej szkoły w wyprawie wzięło udział 55 osób.

O godzinie 10.00 grupa uczniów, ze szkół powiatu golubsko-dobrzyńskiego, nauczycieli, rodziców i sympatyków pieszych wędrówek, wyruszyła spod Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Wędrowaliśmy wiejskimi i leśnymi drogami. Podziwiając krajobrazy pomalowane przez złotą polską jesień. Ogromną radość sprawił nam przystanek nad Drwęcą na „Bobrowiskach”, gdzie zajadaliśmy się pysznymi kiełbaskami pieczonymi na ognisku. Mogliśmy również zasięgnąć ciekawych informacji na stanowisku, które wystawiło Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń. Szliśmy dzielnie i ochoczo. Nie straszny było nam zmęczenie czy ból nóg.

Około godziny 14.00 zmęczeni, ale pełni satysfakcji weszliśmy na górę zamkową, gdzie czekała na nas pyszna grochówka.

Wędrówki piesze wśród pięknych krajobrazów i z daleka od cywilizacji, są jedną z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej i w pozytywny sposób wpływają na nasz organizm. Mają istotne działanie na nasze ciało i umysł. Dotleniamy się, poprawiamy wydolność, a przede wszystkim relaksujemy się na łonie przyrody. Tym bardziej cieszy nas tak ogromne zainteresowanie naszych dzieci tą formą aktywności.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców naszych dzieci - pań: Katarzyny Fordon, Ewy Gajewskiej, Agnieszki Lewickiej, Marleny Paradowskiej, Agnieszki Spieczyńskiej, Ilony Szymańskiej, Kamili Witkowskiej a także panów: Andrzeja Manelskiego i Sławomira Spieczyńskiego.

Dziękujemy, że tak ochoczo włączyliście się Państwo w aktywne spędzenie soboty. Brawa za odwagę i wytrwałość.Śmiech Śmiech Śmiech  Oczywiście już dziś zapraszamy Państwa do udziału w następnej wędrówce. Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie

Ogromne brawa należą się również Mai Paradowskiej, uczennicy klasy III, która była naszą najmłodszą uczestniczką.Uśmiech Zaskoczony