Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Środa, 2020-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 323566
  • Do końca roku: 99 dni
  • Do wakacji: 275 dni

Logowanie

Zaloguj sięJesteś tutaj: Start / Sport / UKS Saturn

UKS Saturn

UKS Saturn      Krótka historia Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS SATURN


Tak się zaczęło ...

Uczniowski Klub Sportowy SATURN powstał w 2001r. Założony został, pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego – Sławomira Izajasz, przez grono absolwentów i uczniów Szkoły Podstawowej im T. Jędryczki w Ostrowitem. Nazwę klubu wybrała młodzież szkoły i obowiązuje ona do dziś.

W sezonie piłkarskim 2003/2004 klub rozpoczął swoją sportową aktywność w systematycznych rozgrywkach ligowych.

DRUŻYNA UKS SATURN

Fundusze

Wydarzeniem poprzedzającym, i częściowo stwarzającym klubowi warunki do uczestniczenia w rozgrywkach ligowych, było pozyskanie funduszy na przygotowanie boiska do rozgrywek. Z Fundacji Dzieci i Młodzieży, dzięki staraniom założyciela klubu, pozyskano 6 tys. zł, za co wykonano piłkochwyty, melioracje i wymieniono murawę na płycie boiska.

Pozyskane fundusze wystarczyły tylko na materiały, natomiast pozostałe prace wykonano we własnym zakresie (w działania włączyli się rodzice, młodzież i nauczyciel wychowania fizycznego). W kolejnych latach działalności klubu zaistniała możliwość, powiększenia terenu boiska, co pozwoliło na wybudowanie trybuny dla kibiców. Przy pomocy Urzędu Gminy w Golubiu – Dobrzyniu powstała podstawa trybuny, którą wykonano z betonowych bloczków.

PZPN

Jednym z wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej było wybudowanie zadaszenia dla zawodników rezerwowych. Systematyczna dbałość o murawę boiska sprawiła, że obiekt piłkarski spełnia wymogi PZPN i bez problemów przechodzi weryfikacje, dzięki czemu klub otrzymuje pozwolenie na rozgrywanie spotkań ligowych w klasie A i B.

Kolejną poważną inwestycją w ramach obiektu była budowa zadaszenia nad podstawą trybuny. Gminne dożynki stały się okazją, by przy pomocy Urzędu Gminy wykonać to zadanie. Tyle o boisku piłkarskim – głównej arenie występów naszych zawodników.

Sponsorzy

Głównym sponsorem naszego klubu jest Urząd Gminy Golub – Dobrzyń, jednak otrzymywane fundusze zabezpieczają tylko podstawowe potrzeby, dlatego członkowie zarządu poszukują dodatkowych możliwości, aby pozyskać środki.

 

Jako klub piłkarski wzięliśmy udział w konkursie "Szkółki piłkarskie NIVEA", w którym znaleźliśmy się w grupie nagrodzonych. W ramach nagrody otrzymaliśmy spory zastrzyk sprzętu sportowego (stroje, piłki, kilka kompletów bramek piłkarskich, pachołki, grzybki, znaczniki), natomiast nasi trenerzy wzięli udział w szkoleniu, które odbyło się na obiektach w Opalenicy pod okiem trenerów Ajaxu Amsterdam.

Mali sportowcy

Polityka klubu

Po tym wydarzeniu trenerzy i zarząd postanowili zmienić politykę klubu, która do tej pory skupiała się przede wszystkim na seniorach.

Zapadła decyzja, aby skupić większą uwagę na dzieciach. Pod wpływem przebytego szkolenia i po latach doświadczeń w pracy z seniorami (gdzie największym problemem były i są nadal systematyczne treningi w licznej obsadzie) powzięliśmy decyzję, aby postawić na zawodnika od podstaw wyszkolonego w naszym klubie, dla którego systematyczny trening będzie bardzo ważny. W sporcie systematyczność i ciężka praca to klucz do osiągnięcia sukcesu.


Ważnym wydarzeniem dla klubu było powstanie w 2010r., w naszej miejscowości, boiska Orlik,
ten fakt dał możliwość prowadzenia treningów przez cały rok - nawet po zmroku.

W listopadzie 2012 roku młoda drużyna miała okazję zaprezentować – skromne jeszcze  umiejętności piłkarskie na otwarciu hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie. Dwa tygodnie później, w tym samym miejscu, piłkarze UKS Saturn kategoria orlik przedstawili pokazowy trening piłki nożnej podczas wizyty pani Minister Sportu i Turystyki – Joanny Muchy.


Pasja

Obecnie celem naszych starań jest to, aby młodzi zawodnicy mocno utożsamiali się z klubem, dlatego, pomimo skromnych funduszy, organizujemy zgrupowania sportowe na terenie szkoły oraz nad morzem. Gdańsk – Stogi to nasze ulubione miejsce. To właśnie tam, podczas wakacji, przygotowujemy się do nowego sezonu piłkarskiego. Takie działania integrują grupę i wzmacniają więź z klubem.


 

Zawodnicy z rocznika 2002 i 2003 to nasza pierwsza grupa, którą chcemy poprowadzić od orlika do seniora. Czy się to uda - zobaczymy za kilka lat. Mamy nadzieję, że nasza intensywna praca w kierunku wychowywania własnych zawodników, na bazie naszej szkoły, przyniesie oczekiwane efekty. Właśnie to jest priorytetem w działaniach na najbliższe lata.

Uczniowski Klub Sportowy Saturn to nie tylko treningi i zawody sportowe. To również imprezy integracyjne: zabawy taneczne, wspólne wyjazdy na mecze reprezentacji narodowej czy kibicowanie polskiej kadrze na Mistrzostwach Świata w Gelsenkirchen w Niemczech w 2006 i na Mistrzostwach Europy w Klagenfurcie w Austrii.

 

 

W 2011 roku UKS świętował 10 – tą rocznicę powstania.
Z tej okazji zarząd zorganizował zabawę taneczną, 
na którą zaproszono wszystkie osoby, które przyczyniły się do rozwoju klubu, jak również te, które były sportowym przykładem dla młodych członków naszej grupy.
Tradycją stały się zakończenia sezonów, na których zawodnicy otrzymują skromne upominki
za udział w rozgrywkach ligowych.

Oddanie

Uczniowski Klub Sportowy Saturn funkcjonuje tylko dzięki temu, że w zarządzie znajdują się osoby, które czerpią satysfakcję ze swojej społecznej pracy, które z oddaniem i pasją poświęcają się krzewieniu zamiłowania do piłki nożnej, które rozbudzają w młodzieży ducha sportu.

Obecnie w skład zarządu wchodzą:

  • Sławomir Izajasz – prezes
  • Anna Morawska  sekretasz
  • Szymon Izajasz  dyrektor sportowy
  • Robert Hnatusz  członek
  • Marcin Hejnowski  członek

 

 

 

 

  

                                                                                                            

Naszą księgowość prowadzi pani Leonarda Kaszyńska, która swoją pracę wykonuje  tak jak cały zarząd – społecznie.
Naszych zawodników trenują licencjonowani trenerzy Sławomir Izajasz, Jacek Lewandowski oraz Szymon Izajasz.
Obecnie klub liczy 28 seniorów i 25 trampkarzy.
W najbliższym sezonie piłkarskim 2016/2017 do rozgrywek mamy zamiar wprowadzić kolejną grupę piłkarzy.
Będą to zawodnicy z rocznika 2007 i 2008, którzy wystąpią w kategorii orlik .

Artykuły

15 lat Uczniowskiego Klubu Saturn

2016-12-09

9 grudnia 2016 odbyły się w naszej szkole obchody 15 – lecia powstania Uczniowskiego Klubu Sportowego Saturn.

Czytaj więcej o: 15 lat Uczniowskiego Klubu Saturn