Olimpiada Zrównoważonej Przyszłości w Bydgoszczy

W dniu 06.03.2024 roku dwóch naszych uczniów Aleksander Branicki i Jan Lamparski, którzy z sukcesem przeszli eliminacje szkolne, wzięło udział w drugim etapie pierwszej edycji Olimpiady Zrównoważonej Przyszłości w Bydgoszczy.

Celem olimpiady było m.in. podniesienie poziomu świadomości ekologicznej młodych mieszkańców regionu, kształtowanie prawidłowych wzorców zachowań dzieci i młodzieży w odniesieniu do środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz popularyzacja problematyki ekologii w aspekcie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu i procesom degradacji środowiska, wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju. Olimpiada adresowana była do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych.

Wydarzenie zorganizowało Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Sportu wraz z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska.

Joanna Polakiewicz