Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z Policją

W dniu 28.09.2021 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami KPP w Golubiu-Dobrzyniu. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreślali także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobra znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych.

Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat i przynoszą wymierne efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna, jaką mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.

Tomasz Paprocki