Pomagamy zwierzętom

Październik to Światowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt (od 1931r.) Od kilku lat nasza szkoła podejmuje w tym miesiącu działania na rzecz czworonożnych istot, potrzebujących pomocy. Do tej pory zbieraliśmy karmę, koce, kołdry, miski, itp. Dary uczniowskich serc były przekazywane okolicznym fundacjom, które niosły pomoc bezdomnym kotom i psom. W tym roku przekazaliśmy 100 zł Fundacji Pomocy Zwierzętom-AMI, której podopiecznymi są starsze schorowane  zwierzaki. Przekazane pieniądze pochodziły ze sprzedaż makulatury, głównie starych książek i nieaktualnych podręczników, usuniętych z bibliotecznego księgozbioru. Przekazana kwota to kropla w morzu potrzeb. Zachęcam wszystkich do otwierania serc na niedolę wielu czworonogów, nie tylko w październiku.

Sławomira Pliszczyńska