Andrzejki w klasie II

Zgodnie z tradycją, 30 listopada, klasa II uczestniczyła we wróżbach "andrzejkowych". Wszystkie przepowiednie traktowano jako zabawę, które nie muszą się spełnić - choć kto wie... Dzieci lały wosk próbując odczytać "zaklętą" w nim  przepowiednię. Dziewczynki sprawdzały jak na imię będzie miał ich przyszły wybranek, natomiast chłopcy próbowali dowiedzieć się imienia przyszłej żony. Za pomocą butów sprawdzono również kto, jako pierwszy, weźmie ślub. Koło fortuny wskazało jaki zawód będzie wykonywało każde dziecko oraz co ciekawego wydarzy się w ich niedalekiej przyszłości. Choć wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka zabawa była fantastyczna!
                                                                                                        Katarzyna Woźniak