„The Big Challenge”

W dniach 12–16 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowym konkursie języka angielskiego „The Big Challenge” (tłum. „Wielkie wyzwanie”).

W konkursie wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły. Konkurs przebiegał w formie zdalnej i polegał na wykonaniu różnorodnych zadań sprawdzających wszystkie umiejętności językowe w limicie czasowym.

Warto podkreślić, że konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów, a nie wyłącznie dla ludzi, którzy osiągają wysokie wyniki z przedmiotu. Celem konkursu jest zachęcenie do nauki języka oraz rozwijanie umiejętności językowych.

Naszym uczniom udało się uplasować wysoko w rankingu szkół z regionu i kraju. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki związane z językiem angielskim, a uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.