Dzień Języków Obcych

26 września to - ustanowiony przez Komisję Europejską -Dzień Języków Obcych. Z tej okazji - jak każdego roku - nauczyciele języków obcych: pani Iwona Smużyńska, pan Sławomir Beyger i pan Jacek Uzarewicz przygotowali prezentacje oraz atrakcyjne formy poznawania języków obcych, pod hasłem Zawsze warto uczyć się języków.

Uczniowie specjalnie na ten dzień przygotowali: maseczki z narysowanymi flagami różnych europejskich państw; karty do słownika wielojęzycznego. Ciekawie było porównywać nazwy przedmiotów typu: czołg, gwiazda, czerwony, księżyc, diament itp. w różnych językach. Młodsze dzieci wykonały karty i „komiksowe dymki”, na których przedstawiły sposoby powitania w różnych językach.

Pan Sławomir Beyger na swoich zajęciach prezentował piosenki w języku rosyjskim, które wszyscy bardzo chętnie śpiewali.
Na lekcjach języka angielskiego uczniowie rozwiązywali quizy i poznawali ciekawostki dotyczące różnych języków.

Po Dniu Języków Obcych pozostały nam piękne wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.Uśmiech

Jacek Uzarewicz