Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada trwa światowa „Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym bierze w niej udział i z początkiem listopada rozpoczęła kampanię "REAGUJ na przemoc wobec dzieci!". Celem kampanii jest zwiększenie gotowości społeczeństwa do reagowania w sytuacjach podejrzewania bądź dostrzeżenia stosowania przemocy wobec najmłodszych. Na stronie kampanii REAGUJ.fdds.pl FDDS zostały zebrane kluczowe informacje na temat ścieżek i sposobów reagowania oraz wskazano miejsca i formy pomocy. Zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z ideą, która przyświeca tegorocznej kampanii.