GADKI, czyli proste rozmowy na trudne tematy

Według badań co piąte dziecko w Europie doświadczyło wykorzystywania seksualnego. Badania pokazują, że w ogromnej większości przypadków dziecko znało sprawcę i ufało mu. Nie sposób zapobiec wszystkim niebezpiecznym zdarzeniom, których mogą doświadczyć dzieci, ważne jednak jest, aby dzieci otrzymywały jasny przekaz dotyczący podstawowych zasad bezpieczeństwa, które mogą je uchronić przed wykorzystywaniem seksualnym. Zachęcamy do odwiedzenia strony kampanii „GADKI, czyli proste rozmowy na trudne tematy”−gadki.fdds.pl, na której znajdą Państwo wskazówki jak ochronić swoje dziecko przed wykorzystywaniem. Bardzo często rozmowy dotyczące wykorzystywania seksualnego stanowią dla rodziców duży problem. Kampania Gadki przekonuje, że tak nie musi być i pokazuje, że rodzic nie musi używać słów typu "wykorzystywanie seksualne", aby dziecko poznało prawidłowe wzorce bezpiecznych zachowań.

Julia Skorska