Światowy Dzień Bez Tytoniu

W dniu 31 maja 2023 r. obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu. Od drugiej połowy marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję włączyć się do obchodów tego dnia poprzez udział w konkursie ogłoszonym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Golubiu- Dobrzyniu oraz Burmistrza Miasta Golubia – Dobrzynia. Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu o tematyce antynikotynowej, ze szczególnym uwzględnieniem treści dotyczących wpływu palenia papierosów i e-papierosów na zdrowie, biernego palenia, profilaktyki chorób spowodowanych paleniem oraz zdrowego stylu życia bez używek. Do 17 kwietnia uczniowie mieli czas na dostarczenie przygotowanych przez siebie prac plastycznych. Otrzymaliśmy kilka bardzo ciekawych prac, a jedna z nich przygotowana przez Patryka Kordowskiego z klasy 5 została wyróżniona przez komisję konkursową. Patrykowi gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za poświęcony czas i przygotowane plakaty.

Julia Skorska

Joanna Polakiewicz