Wycieczka nad Gopło

W upalny wtorek 20.06.23 uczniowie klasy 4, 5 i 6 wyjechali do Kruszwicy. Pani przewodnik opowiedziała nam historię zamku i króla Popiela, pokazała Mysią Wieżę i Kolegiatę. Odbyliśmy też krótki rejs statkiem Rusałka po jeziorze Gopło. Po drodze odwiedziliśmy Punkt Edukacji Ekologicznej przy firmie Plast Mar w Balczewie. Podczas zajęć poznaliśmy proces przetwarzania odpadów plastikowych. Dzięki uprzejmości właściciela obdarowano nas kolorowymi doniczkami wykonanymi z regranulatu. Następnie w czasie spaceru po ścieżce edukacyjnej przy leśniczówce w Balczewie pan leśniczy opowiadał nam o budowie piętrowej lasu, fazach rozwojowych drzewostanów i pracy leśników. Na zakończenie mogliśmy się posilić kiełbaskami, które zostały przez nas upieczone na ognisku. Tak spędzony dzień był przedsmakiem zbliżających się wakacji.

Daria Szefler, Joanna Polakiewicz