Noc z piratami

Rejs rozpoczęliśmy 18 stycznia 2016r. o godz.17:00. Kandydatów na piratów, na pokładzie łajby "Odważny Ksawery", powitały kapitanki: Wojownicza Bella (Sławomira Pliszczyńska) i Waleczna Luiza (Agnieszka Kowalska).

Aby zostać piratami "szczury lądowe" musiały wykazać się :

• umiejętnościami plastycznymi - zaprojektowanie i wykonanie pirackiej czapki oraz flagi,
  • sprawnością fizyczną - siła, szybkość, celność, odwaga. Odbyła się nawet bitwa morska na kule armatnie,
  • sprawnością  umysłową - "beczka pirata" to konkurs sprawdzający stopień opanowania wiadomości o piratach, które w czasie rejsu były przekazywane uczniom.

Wszyscy kandydaci (25 uczniów z klas IV - VI) zdali egzamin, więc nastąpiło pasowanie na pirata i nadanie pirackiego imienia.

To nie był koniec atrakcji. W zabawie ruchowej płynęliśmy na Czekoladową Wyspę. Po osiągnięciu jej brzegów odtańczyliśmy taniec animacyjny do piosenki "Chocolate". Tam też znaleźliśmy złote (czekoladowe ) monety.

Zabawy przeplatane były czytaniem książki Bogusława Michalca "Piraci. Księga morskich opowieści", którą zakupiliśmy w ramach programu "Książki naszych marzeń".

Przed godz. 24.00 rozpoczął się piracki seans filmowy, podczas którego oglądaliśmy 1 część "Piratów z Karaibów".

"Odważny Ksawery" dopłynął do portu następnego dnia o godz.9.00. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni pojechali do domów. Oczywiście, były pytania o następną noc...

Sławomira Pliszczyńska, Agnieszka Kowalska