XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 10 stycznia 2016 r. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ostrowitem ponownie zagrał w Wielkiej Orkiestrze Jurka Owsiaka. Sztab zespołu liczył 14 wolontariuszy.

W programie finału było wiele atrakcji. Fenomenalnie spisała się grupa rodziców i uczniów klasy VI, którzy wystawili przed zgromadzoną widownią "Rzepkę" J. Tuwima. Rodzice i dzieci spisali się na medal. Gratulujemy Państwu pomysłu i odwagi! Nie ukrywamy, że liczymy na więcej takich inicjatyw ;)

Ponadto obejrzeć można było występy uczniów w popisach wokalnych i tanecznych, chętni mogli wziąć udział w loterii fantowej, w teleturnieju "Jaka to melodia?" Zorganizowana była kawiarenka, w której za symboliczną kwotę na rzecz WOŚP można było zjeść pyszne ciasta, które upiekły mamy naszych uczniów.

Wielu emocji dostarczyły zebranym licytacje, na które zostały wystawione gadżety WOŚP a także przedmioty podarowane przez nauczycieli zespołu.

Jednak najbardziej wyczekiwane okazało się przedstawienie "Królewna Śnieżka", które zostało przygotowane przez nauczycieli i pracowników szkoły. Występ wzbudził największe emocje i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Przygotowany finał cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i nauczycieli, atmosferze wydarzenia dali się ponieść zarówno rodzice, okoliczni mieszkańcy jak i przybyli goście.

Udanej zabawie towarzyszyła niezwykła hojność uczestników, dzięki którym udało się zebrać kwotę 4123,60 zł. Za szlachetne odruchy serca wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.