Poradnik "Nastolatki na zakręcie"

Drodzy Rodzice!

Na rynku księgarskim pojawił się poradnik “Nastolatki na zakręcie”, który powstał w obliczu alarmujących raportów dotyczących zdrowia psychicznego polskiej młodzieży. Jest on owocem  współpracy magazynu „Charaktery", Fundacji TVN oraz firmy Amazon. Poradnik stanowi kompendium wiedzy dla tych, którzy chcą zrozumieć problemy nastolatków i pomóc im w trudnych chwilach, a także wspierać siebie w roli rodzica.

Poradnik "Nastolatki na zakręcie"  powstał dzięki współpracy ponad dwudziestu specjalistów praktyków oraz w oparciu o doświadczenia rodziców, którzy niejednokrotnie zadają sobie pytanie, co to znaczy być obecnie wystarczająco dobrym rodzicem,          i potrzebują fachowego wsparcia w rozwiązywaniu codziennych trudności oraz tworzeniu wartościowej relacji ze swoim nastoletnim dzieckiem.

Część dochodu ze sprzedaży książki wspiera akcję Fundacji TVN #zdrowiewgłowie, która ma na celu tworzenie gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w szpitalach w całej Polsce oraz edukowanie rodziców w zakresie sięgania po pomoc w przypadku problemów zdrowia psychicznego.

Na chwilę obecną w naszym szkolnym księgozbiorze nie posiadamy tej pozycji, jednak zachęcam do indywidualnego poszukiwania poradnika.

Sławomira Pliszczyńska