55. Wiosenny Rajd Pieszy „Topienie Marzanny”

Nie wystraszyła nas mżawka i zachmurzone niebo. Grupa ponad 30 piechurów z naszej szkoły, pod opieką p. Darii Szefler, p. Agnieszki Kowalskiej, p. Justyny Obary, p. Tomasza Paprockiego i p. Piotra Makowieckiego, wyruszyła rankiem z Ostrowitego do Ciechocina, aby wziąć udział w 55. Wiosennym Rajdzie Pieszym „Topienie Marzanny” organizowanym przez Zamek Golubski.

O godzinie 10.00 grupa ponad 500 uczestników wyruszyła spod  Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga. w Ciechocinie Trasa prowadziła wiejskimi i leśnymi drogami malowniczej doliny rzeki Drwęcy. W miejscowości Dulnik tradycyjnie odbył się postój. Można było zjeść pyszną upieczoną nad ogniskiem kiełbaskę.

Około godziny 13.00 dotarliśmy do celu, do Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie zostaliśmy poczęstowani pyszną, gorącą grochówką. Po posiłku nastąpiło wręczenie upominków i oficjalne zakończenie rajdu. Zmęczeni, pełni satysfakcji wróciliśmy do Ostrowitego.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w wyprawie. Serdeczne podziękowania, za włączenie się w aktywne spędzenie soboty, kierujemy do Rodziców naszych uczniów, Pań: Marty Rybackiej, Justyny Elminowskiej, Eweliny Małeckiej oraz Panów Przemysława Tańskiego i Pana Dawida Stawowskiego.

Brawa za wytrwałość dla wszystkich. Największe słowa uznania kierujemy do Liliany Stawowskiej, pierwszoklasistki, która była najmłodszą uczestniczką naszej wyprawy.smilesmile

Już dziś zapraszamy do udziału w następnej, jesiennej wędrówce.