Wigilia

Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali uczniowie, wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi, spędzili ten dzień w wyjątkowej atmosferze.

W radosny nastrój wprowadziły wszystkich jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy IV pod kierunkiem pani Anny Morawskiej. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, uczniowie odegrali swoje role.

Cudowne, śnieżne Aniołki odpierały ataki Diabełków, które swoimi niecnymi działaniami chciały zniszczyć magię świąt. Oczywiście  nie mogło być inaczej wszystko dobrze się skończyło :)

Przedstawienie przeplatane było koncertem kolęd i pastorałek zaśpiewanych po kolei przez wszystkie klasy, a także występami utalentowanych solistów.

Stroje, świetna gra aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Po występie uczniów głos zabrała Pani Dyrektor Brygida Izajasz, która złożyła wszystkim serdeczne świąteczno noworoczne życzenia. W imieniu społeczności uczniowskiej na ręce Pani Dyrektor życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Na koniec uroczystości pojawił się długo wyczekiwany Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom worki pełne prezentów zakupionych przez Radę Rodziców.

Tym miłym akcentem cała szkolna rodzina została wprowadzona w niepowtarzalny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczyste, ciepłe i jednoczące naszą społeczność wspólne kolędowanie, życzenia, a potem spotkania w klasach – spowodowały, że w doskonałych nastrojach udaliśmy się na przerwę świąteczną.

Były to chwile pełne magii, uroku i radości.