Pali się !

We wtorek 10 listopada w naszej szkole wybuchł pożar. Tuż po godz. 10.00 uczniowie usłyszeli dzwonek alarmowy. Dzieci wraz z nauczycielami natychmiast opuściły budynek, udając się na miejsce zbiórki, nauczyciele sprawdzili stan klas i złożyli raporty.

Na terenie placówki pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej. Cały budynek wypełnił dym. Wyniesione zostały butle z gazem. Dzielni strażacy znaleźli źródło pożaru … Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja pokazała, że w takich chwilach należy zachować spokój i nie wpadać w panikę.

Na szczęście był to próbny alarm przeciwpożarowy. Wszystkie działania straży pożarnej sprawiały wrażenie, że jesteśmy świadkami prawdziwych wydarzeń. W czasie takich ćwiczeń uczniowie mają okazję na własnej skórze poczuć atmosferę takich sytuacji.

Obowiązek przeprowadzania próbnych ewakuacji wynika z rozporządzenia w sprawie ochrony przeciwpożarowej. Celem takich akcji jest sprawdzenie znajomości zasad postępowania w sytuacji alarmu związanego z realnym zagrożeniem w budynku szkolnym.