Planeta Samozdrowie

Dnia 23 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Planeta Samozdrowie i mijsa Generała Osiłka" w wykonaniu aktorów ze studia artystyczneko AKADA.

Główni bohaterowie przedstawienia w komiczny sposób pokazali dzieciom, jakie skutki niesie ze sobą spożywanie dużej ilości słodyczy oraz długie spędzanie czasu przed telewizorem i komputerem. Niesforny Karolek pod żadnym pozorem nie chciał porzucić swoich kulinarnych upodobań i spędzania wolnego czasu przed telewizorem. Jednak nasi wspaniali uczniowie nauczyli, być może tylko nieświadomego Karolka jak należy dbac o właśne zdrowie aby być silnym i zdrowym. Aktywne włączenie dzieci do spektaklu pozwoliło na sprawdzenie posiadanych wiadomości na temat sposobów zdrowego odżywiania poprzez jedzenie owoców i warzyw, picie wody oraz uprawianie sportu, niektórzy mieli także możliwość zaprezentowania własnej sprawności fizycznej.

Sprawność fizyczna jest nie tylko jednym z najważniejszych kluczy do zdrowego ciała

jest podstawą dynamicznej i twórczej aktywności intelektualnej.

John F. Kennedy