Apel z okazji 1050 – tej rocznicy Chrztu Polski

Dnia 12 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 1050 - tej rocznicy Chrztu Polski. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką pani Anny Morawskiej i pana Janusza Gurtowskiego.

Rozpoczęto od scenki przedstawiającej chrzest Polski. Później pan Janusz Gurtowski opowiedział wszystkich zebranym najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w bogatej i ciekawej historii naszej ojczyzny.

Szóstoklasiści zainscenizowali sprowadzenie Krzyżaków do Polski, bitwę pod Grunwaldem, hołd pruski, postać Nawojki, a także skok przez płot Lecha Wałęsy.

Wiele emocji dostarczyło wysłuchanie autentycznych nagrań z nalotu Niemców na Polskę we wrześniu 1939 roku. Dźwięk nadlatujących bombowców i odgłosy bomb wywołały ogromne wzruszenie.

Po prezentacji historii Polski odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Klubu Seniora.

Na zakończenie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i hymn szkoły.