Festiwal Ekologiczny na Barbarce

W czwartek (15 września 2016r.) uczniowie klas IV – VI wzięli udział w Festiwalu Ekologicznym, którego organizatorem była Szkoła Leśna na Barbarce.

Podczas 2,5 godzinnych zajęć dzieci poznawały chronione gatunki zwierząt, uczyły się rozpoznawać tropy ssaków, odróżniać  grzyby jadalne od trujących. Ponadto poznały rodzaje lasów, badały czystość wody w stawie, obserwowały wodne żyjątka, dowiedziały się, co dzieje się z posegregowanymi śmieciami, co to jest energia odnawialna.

Forma zajęć była bardzo atrakcyjna. Krótkim pogadankom towarzyszyły konkursy, gry edukacyjne (puzzle, memo), zajęcia praktyczne i super pomoce dydaktyczne. Każdy uczeń był zaangażowany. Najaktywniejsi uczestnicy  otrzymali nagrody rzeczowe, a po powrocie do szkoły oceny z przyrody.

Wszystkim polecam  taki sposób edukacji. To był nasz drugi udział w barbarkowym festiwalu i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Sławomira Pliszczyńska