Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 13 października 2016 r odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Ośmioro uczniów zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko i muszą sprostać wymaganiom, jakie stawiają przed nim nauczyciele.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która w ten wyjątkowy dzień przybrała odświętny wygląd. W takim dniu nie mogło zabraknąć rodziców i bliskich naszych kochanych Pierwszaków.

Na początku delegacja uczniów klasy szóstej powitała Pierwszoklasistów w "szkolnej rodzinie". Starsi uczniowie, już zaprawieni w bojach zaoferowali swoją pomoc Maluchom w zmaganiu się z wszelkimi trudnościami, z jakimi mogą się spotkać podczas szkolnej wędrówki.

Następnie uczniowie klasy pierwszej, pod kierunkiem wychowawcy  pani Aleksandry Ptaszyńskiej oraz pań Anny Morawskiej i Agnieszki Kowalskiej przedstawiły program słowno  muzyczny, w którym zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności, jakie ćwiczyły przez pierwszy miesiąc pobytu w szkole. Pomimo ogromnej tremy nasi Bohaterowie poradzili sobie świetnie. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami Uśmiech

Kulminacyjnym punktem uroczystości był akt ślubowania i pasowania Pierwszoklasistów na uczniów. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy, po czym uroczystego ślubowania dokonali Rodzice naszych Bohaterów.

Następnie uczniowie klasy pierwszej złożyli na Sztandar Szkoły uroczystą przysięgę. Po czym cała ósemka poczuła na ramieniu dotyk wielkiego, szkolnego, zaczarowanego, ołówka Uśmiech podczas aktu pasowania  przez panią Dyrektor Brygidę Izajasz  na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem.

Ukoronowaniem podniosłego wydarzenia było wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów, szkolnych legitymacji oraz słodkich upominków.

Po uroczystości dzieci udały się do swojej klasy, gdzie z niecierpliwością czekał na nich pyszny tort.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie ! Uśmiech