Gminny Dzień Sieniora

Jak nie kochać jesieni ... – pod takim hasłem odbył się w naszej szkole Gminny Dzień Seniora.

"W kameralnej, gimnastycznej sali
przy stołach zasiedli sami dojrzali.
Dojrzałe białogłowy, dojrzali panowie.
Delikatnie przyprószeni siwizną na głowie…"

Jest tradycją, że jesienią, w październiku w naszej szkole, odbywają się refleksyjne spotkania tadeuszkowe. W ten sposób społeczność szkolna i osoby z nią związane, chcą zachować pamięć o bohaterach lokalnej społeczności: Tadeuszu Jędryczce – patronie szkoły i Tadeuszu Nowakowskim nieodżałowanym proboszczu parafii. Ich pamięci poświęcony jest zawsze szczególnie, ten jeden jesienny dzień – 28 października, w imieniny Tadeusza.

W tym roku Tadeuszki przybrały inną formę. Pod honorowym patronatem wójta Gminy Golub – Dobrzyń pana Marka Ryłowicza, odbyło się radosne święto – GMINNY DZIEŃ SENIORA Uśmiech

Uroczystość została zorganizowana w ramach projektu "Utworzenie Klubów Wolontariackich MAŁY WOLONTARIUSZ na terenie Gminy Golub – Dobrzyń" realizowanego przez Stowarzyszenie Wsi Lisewo i Okolic w partnerstwie z Urzędem Gminy Golub – Dobrzyń. Impreza została sfinansowana przez Stowarzyszenie, które na realizacje projektu otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Na Gminnym Dniu Seniora w ostrowickiej szkole pojawiło się ok. 200 osób  18 – latków z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Wśród gości nie mogło zabraknąć: Wójta Gminy – Golub – Dobrzyń p. Marka Ryłowicza, Sekretarza gminy p. Krzysztofa Pieczki. Byli również z-ca przewodniczącego Rady Ryszard Skrzyniecki, radny Tomasz Gutkowski, sołtys wsi Ostrowite Stanisław Sipak.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor p. Brygida Izajasz, która zapewniała Seniorów, że tą uroczystością wszyscy chcemy pokazać, jak bardzo Seniorzy są ważni, jak potrzebni, jak bardzo podziwiani i jak istotną rolę w życiu młodych ludzi odgrywa ich obecność Uśmiech

Następnie głos zabrała p. Anna Rydzińska  koordynator projektu "Utworzenie Klubów Wolontariackich MAŁY WOLONTARIUSZ na terenie Gminy Golub Dobrzyń", która opowiedziała o działalności wolontariuszy ze szkół we Wrockach, Ostrowitem, Lisewie, Węgiersku, Nowogrodzie, Gałczewie. Wolontariusze złożyli seniorom życzenia, a panowie, Wójt Marek Ryłowicz i Sekretarz Krzysztof Pieczka otrzymali koszulki z logo wolontariatu Mrugnięcie

Swoje słowa skierował do seniorów również Wójt p. Marek Ryłowicz, który w imieniu swoim i pracowników gminy złożył bohaterom uroczystości serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i zadowolenia, aby jesień życia była radosna i pogodna.

Najbardziej wyczekiwanym momentem był program słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły, pod opieką pań: Anny Morawskiej i Agnieszki Kowalskiej. Występ dzieci spotkał się z ogromnym entuzjazmem zebranych Uśmiech

Dzieci z przymrużeniem oka Mrugnięcie przedstawiły uroki wieku dojrzałego, codzienne zmagania, bolączki, problemy i radości, jakie można napotkać w tak zacnym wieku. Występ dzieci przeplatany był utworami w wykonaniu Chóru Klubu Seniora w Ostrowitem pod batutą Władysława Bąkowskiego oraz utworami granymi na akordeonie w wykonaniu pana Kazimierza Kołodziejskiego Uśmiech

Po występie dzieci, w imieniu seniorów gospodarzy, głos zabrała prezes klubu seniora w Ostrowitem Joanna Urbaczewska, która dziękowała w imieniu ostrowickich seniorów organizatorom uroczystości: "Serce się kraje z radości, jak widzi się młodych ludzi, zaangażowanych w ideę wolontariatu". Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do dyrektor szkoły pani Brygidy Izajasz, za częste włączanie seniorów w przedsięwzięcia szkoły.