Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 4 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy IV pod opieką pani Anny Morawskiej i pana Janusza Gurtowskiego. Czwartoklasistom towarzyszył szkolny zespół wokalny.

"Marzenia Polaków o wolnej Polsce zaczęły się spełniać w początkach XX wieku. Człowiekiem, który przyczynił się do odzyskania niepodległości był Józef Piłsudski  twórca Legionów Polskich"

Cyprian Kamil Norwid powiedział, że ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek. Miały tego świadomość przeszłe pokolenia, a czy my rozumiemy swoje obowiązki względem ojczyzny ? Czy szanujemy symbole narodowe, troszczymy się o poprawność języka polskiego, czy zachowujemy polskie tradycje narodowe? Zastanówmy się nad odpowiedzią na te pytania …

Bardzo podniosły i bogaty w treści program słowny przeplatany był pieśniami "Pieśnią o Legionach" "Pierwszą kadrową" i "Rotą" w wykonaniu zespołu wokalnego.

Drodzy Uczniowie ! Dziękujemy za podniosłą atmosferę, jaką udało Wam się stworzyć, za ogromne emocje i wzruszenia, których nam dostarczyliście ! Brawo Uśmiech