Potyczki polonistyczne

10 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej we Wrockach odbył się Gminny Konkurs Polonistyczny pt.: Potyczki polonistyczne.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów oraz pobudzanie u nich twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu oraz motywowanie placówek do różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym.

Konkurs składał się z trzech części: ortograficznej, leksykalno – gramatyczna i znajomości książek: Opowieści z Narnii, S. C. Lewisa,  W pustyni i w puszczy, H. Sienkiewicza, Tomek w krainie kangurów, A. Szklarskiego.

Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Daria Szarszewska  kl.VI, Julia Cyrankowska – kl. V, Marta Szarszewska – kl. IV.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Szkoła Podstawowa im. J. Sołtykiewicza w Węgiersku

II miejsce Szkoła Podstawowa  im. T. Jędryczki w Ostrowitem

III miejsce Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej we Wrockackach

IVmiejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lisewie

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

A naszym uczennicom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy sukcesów.