Światowy Dzień Kota

Na tegoroczne obchody święta naszych milusińskich złożyły się :

"Wieczór z kotami" dla uczniów klas I  III (16.02.2017 r.)

Konkurs plastyczny "Kot pocztowy" dla wszystkich uczniów szkoły. Polegał on na zaprojektowaniu znaczka pocztowego, którego bohaterem był kot.

24 uczniów wykonało piękne prace, a nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych :

Klasy I – III

I miejsce  Weronika Witkowska kl. II i Eliza Grzonkowska kl. III

II miejsce Amelia Bejgier kl. III i Martyna Świadek kl. III

III miejsce Tatiana Szymańska kl. III

• Liliana Napolska kl. II
  • Agata Siemienik kl. II
  • Rozalia Napolska kl. III
  • Katarzyna Szymańska kl.III
  • Weronika Wojtas kl. III
  • Wiktoria Zielińska kl.III

Klasy IV – VI

I miejsce Paweł Siemienik kl. V

II miejsce Kamila Jasieniecka kl. VI

III miejsce Kacper Juszczak kl. IV

IV miejsce Aleksandra Melerska kl. IV

• Kacper Hnatusz kl. IV
  • Wiktoria Malinowska kl. VI
  • Magdalena Szymańska kl. VI

Oprócz nagród rzeczowych (zakupionych za fundusze uzyskane ze sprzedaży makulatury) uczestnicy konkursu otrzymali uwagi pozytywne i oceny cząstkowe z plastyki.

Konkurs wiedzy o kotach aproponowałam uczniom klas IV – VI. W piątek, 17 lutego 2017 r., na czterech przerwach sprawdzali swoją wiedzę o dzikich kotach. Przygotowałam następujące zadania: krzyżówka, nazywanie dzikich kotów przedstawionych na fotografiach, przypisywanie wybranym kotom kontynentów na których żyją, wypisywanie wyrazów ze słowem "kot". Było też zadanie w języku angielskim – należało przeczytać tekst i uzupełnić kartę pracy (części ciała).

Laureatkami konkursu zostały : Julia Cyrankowska kl. VI i Marta Szarszewska kl. V

Zbiórka karmy dla kotów została przeprowadzona wraz z Klubem "Ostrowicki Mały Wolontariusz". Udało nam się zebrać 9 kg karmy suchej, 16 saszetek i 23 puszki. 24 lutego przekazaliśmy dary przedstawicielce Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt "Przyjazna Buda" z Golubia – Dobrzynia.

Oprócz tego szkolny korytarz przyozdobiłam przysłowiami o kotach, nazwami "kot" w różnych językach, plakatem z ciekawostkami dotyczącymi ciała kota.

Sławomira Pliszczyńska