Wieczór z kotami

Kolejne wieczorne spotkanie z uczniami klas I – III zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Kota.

Organizatorki (Sławomira Pliszczyńska i Ewa Napolska) oraz 13 uczestniczek ucharakteryzowanych na koty spotkało się w szkolnej bibliotece w czwartek 16 lutego 2017 r. o godz. 17:00. Biletem wstępu była karma dla kotów, którą przekazaliśmy Stowarzyszeniu "Przyjazna Buda" z Golubia – Dobrzynia. I tym razem przygotowałyśmy mnóstwo atrakcji.

W pierwszej części spotkania "Słów kilka o kocie" dzieci poznały historię i cel święta, różne losy tych zwierząt na przestrzeni wieków.

Podczas poznawania ciekawostek na temat budowy i funkcjonowania kociego ciała uczyłyśmy się angielskich nazw poszczególnych części. Poznałyśmy też angielskie nazwy kilku dzikich kotów. Uczennice sprawdzały czy mają tak doskonały słuch i węch jak nasi mali przyjaciele, czy znają kocich bohaterów książek i filmów. W konkursie "Łakome kotki" rywalizowały w piciu mleka przez słomkę.

Jak zawsze dzieciom podobały się zabawy ruchowe m.in. "Kotki do miseczki", "Kocie domki".

Nie zabrakło edukacji czytelniczej. Dziewczynki obejrzały teatrzyk kamishibai "Kotka Milusia", wysłuchały kilku wierszy o kotach oraz "Baśń o księżycu i kocich oczach".

Punktem kulminacyjnym był słodki poczęstunek (dzieci zastanawiały się czy to będzie kocia karma ?). Ciasto zostało przygotowane z kociego przysmaku – mleka i galaretek.

Dwie godziny wspólnej zabawy znów minęły za szybko.

Sławomira Pliszczyńska i Ewa Napolska