Opatrunek na ratunek !

Z dumą informujemy, że Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ostrowitem wziął udział w VI Edycji Akcji "OPATRUNEK NA RATUNEK".

Organizatorami przedsięwzięcia była biblioteka szkolna wraz z klubem Ostrowicki Mały Wolontariusz. Zbiórka została przeprowadzona w szkole i w przedszkolu. Wielki karton z materiałami opatrunkowymi został wysłany do Poznania, a stamtąd trafi do szpitala w środkowej Afryce.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W AKCJI !
NA NASZYCH UCZNIÓW I ICH
RODZICÓW ZAWSZE MOŻEMY LICZYĆ !

" (...) największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba,
której mogliśmy pomóc (...) ".

Pomysłodawcą zbiórki jest poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio – a my odpowiedzieliśmy na jej apel :

"Wracający z misji wolontariusze Fundacji i misjonarze piszą listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota (...)"

DRODZY WOLONTARIUSZE NAPAWACIE NAS DUMĄ ! Uśmiech