Adoptowliśmy Szkołę !

Adoptowaliśmy Szkołę w Ngaoundaye w Republice Środkowej Afryki.

Pięknie rozwija się wolontariat w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Ostrowitem. Pomagamy zwierzętom, ludziom z najbliższego środowiska, ale też wszystkim potrzebującym Polakom. Od wielu lat organizujemy finały WOŚPu, corocznie włączamy się w Górę Grosza Uśmiech

Jednak w pewnej chwili stwierdziliśmy, że to już nam nie wystarcza, że wciąż nam za mało, że pora wyruszyć z pomocą poza granice kraju. Zwłaszcza, że nasi uczniowie i rodzice nigdy nas nie zawodzą ! Z ogromnym zaangażowaniem i hojnością uczestniczą we wszelkich przedsięwzięciach, które wiążą się z pomocą osobom potrzebującym.

I tak nowy rok nowe wyzwania … Jednym z zadań biblioteki szkolnej jest włączanie się w różnego rodzaju akcje charytatywne. I tak pani Sławomira Pliszczyńska przeszukując internet natknęła się na Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" z Poznania.
Została ona założona 25 lat temu, w 1992 roku, z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Celem istnienia Fundacji jest niesienie pomocy polskim misjonarzom, w prowadzeniu działalności medycznej wśród chorych, w najuboższych krajach świata. Organizacja wspiera także edukację dzieci. Stwierdziliśmy, że to jest to czego szukamy i rozpoczęliśmy współpracę z fundacją.

W lutym 2017r., w ramach akcji "Adoptuj szkołę", adoptowaliśmy szkołę w NGAOUNDAYE w Republice Środkowej Afryki. Zobowiązaliśmy się w ten sposób do przekazywania przez 6 kolejnych lat (raz w roku) kwoty w wysokości 100 zł.
W szkolnej bibliotece stoi skarbonka, do której każdy może wrzucić przysłowiowy grosz. Pierwsze zdjęcia naszych afrykańskich koleżanek i kolegów przysłała nam dyrektor szkoły siostra Barbara Samborska.

Od razu też przystąpiliśmy do drugiej akcji "Opatrunek na ratunek". W marcu zbieraliśmy materiały opatrunkowe. Dzięki wsparciu rodziców dzieci ze szkoły i przedszkola zebraliśmy wielki karton bandaży, plastrów, igieł, strzykawek, rękawic. Został on wysłany do Poznania, a stamtąd trafi do szpitala w środkowej Afryce.

Nad działaniami czuwa szkolna biblioteka oraz Klub Ostrowicki Mały Wolontariusz.

DUMA NAS ROZPIERA UśmiechUśmiechUśmiech