Jak nie czytam jak czytam !

1 czerwca 2017 r. wzięliśmy udział w II edycji ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam".

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole", natomiast organizatorem przedsięwzięcia w naszej placówce – biblioteka szkolna.

Głównym celem akcji jest  promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Przy okazji podejmowane będą próby bicia rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie, ustanowionego  w czerwcu 2016 r.  Wówczas w akcji udział wzięło 432 608 uczniów i dorosłych

W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Ostrowitem czytali uczniowie, nauczyciele, rodzice. W czytaniu wzięły też udział dzieci z przedszkola, którym czytali starsi koledzy ze szkoły oraz ich wychowawczynie. Razem to 192 osoby.

Szczególne słowa uznania należą się społeczności szkolnej, gdyż akcja odbyła się w ekstremalnych warunkach w szkolnym parku (zimno, pochmurno, wietrznie).

Do czytania książek zachęcały hasła przygotowane przez przedszkolaków i uczniów.

Czy udało się pobić rekord ? Dowiemy się tego dopiero we wrześniu.

Sławomira Pliszczyńska