Sprzątanie świata

Od 1994 r. trzeci weekend września związany jest z akcją „Sprzątanie świata”. Tak było i w tym roku.

15.09.2017r. uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do działania. Porządkowany był przyszkolny park, centrum wsi, okoliczne polne dróżki, teren przylegający do drogi wiodącej do Gajewa. Klasa V i VI zbierała śmieci w gajewskim lesie, który, z każdą akcją, staje się bardziej czysty ( w tym roku było w nim więcej grzybów, niż śmieci). Cieszą nas widoczne efekty akcji, naszych corocznych działań. „Sprzątanie świata” zakończyliśmy konsumpcją pieczonych kiełbasek, o które zadbał Urząd Gminy w Golubiu-Dobrzyniu.

Sławomira Pliszczyńska