Rajd szlakiem Chopina

7 października odbył się jubileuszowy 50. Rajd Pieszy szlakiem Fryderyka Chopina.
Po raz pierwszy wzięła w nim udział nasza szkoła.
W tym roku trasa rajdu została odwrócona. Rozpoczęliśmy w Szafarni i wędrowaliśmy w kierunku golubskiego zamku.
Z naszej szkoły w wyprawie wzięło udział 45 osób.

O godzinie 10.00 prawie 600 – osobowa grupa uczniów ze szkół powiatu golubsko-dobrzyńskiego, nauczycieli i opiekunów, a także przedstawicieli władz samorządowych, wyruszyła spod Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Wędrowaliśmy wiejskimi i leśnymi drogami. Przystanek mieliśmy nad Drwęcą na Bobrowiskach, tam zajadaliśmy się pysznymi kiełbaskami pieczonymi na ognisku.
Szliśmy dzielnie i ochoczo. Nie straszny był nam wiatr i wiszące nad głowami, groźnie wyglądające chmury. Pierwsze krople deszczu spadły, gdy dotarliśmy na miejsce i pod namiotem jedliśmy smaczną, gorącą grochówkę.

Dziękujemy za udział w rajdzie Rodzicom naszych dzieci - paniom Nataszy Zglenickiej, Ewie Gajewskiej i Agnieszce Lewickiej, a także panom Łukaszowi Konieczce i Andrzejowi Manelskiemu.

Już dziś zapraszamy do udziału w następnej wędrówce!  Śmiech